20.10.2015
Druga edycja EastBiz za nami!

Dwa bardzo intensywne dni, a podczas nich 2 warsztaty, 20 prelekcji, łącznie około 500 uczestników w dwóch lokalizacjach, ponad 14 godzin o e-biznesie, technologiach, rozwiązaniach prawnych w e-commerce.

W dniach 16-17 października 2015 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku odbyła się już druga edycja Wschodniego Forum e-Biznesu EastBiz, której tegorocznym partnerem głównym była Poczta Polska.
Podczas tych dwóch dni eventu specjaliści z branży e-commerce podzielili się unikalną i niedostępną na co dzień wiedzą, przedstawili wiele ciekawych case’ów o tym, jak z sukcesem prowadzić swój e-biznes.
Tematy, które poruszano podczas konferencji, miały wymiar praktyczny, bez zbędnego teoretyzowania, mówiono między innymi o promowaniu marki w social mediach (case study: DrTusz.pl), tle technicznym projektów internetowych (eEngine, Divante), wartości SEO w handlu (Militaria.pl, Onet.pl), internetowym handlu międzynarodowym (Poczta Polska, Showroom, Pixers, Answear, Jemsushi.pl), wykorzystaniu promocji online w sprzedaży (Poczta Polska, Brand24, PizzaPortal, FreshMail, EuroFlorist Polska, i-Systems, RedCart, SMSAPI, Bdsklep.pl) oraz kwestiach prawnych mających wpływ na e-commerce (Trusted Shops).

Co ciekawe, z dużym entuzjazmem i pozytywnym odbiorem uczestników zostało odebrane wprowadzenie płatnego wstępu na konferencję, co miało wpływ nie tylko na agendę wydarzenia, ale też część networkingową. Pierwszy dzień EastBiz został zakończony długim afterparty, podczas którego m.in. wybrano Króla i Królową Internetu 2015.

Podczas imprezy można było też odwiedzić stanowiska firm z branży i bezpośrednio porozmawiać z ekspertami, a co najważniejsze zdobyć wiele nowych kontaktów biznesowych. Konferencja skierowana była do wszystkich, którzy interesują się e-commerce, do właścicieli sklepów internetowych, ale też osób które dopiero planują swoją działalność. Osoby takie jak m.in. Michał Sadowski z Brand24, czy Cyprian Iwuć z Jemsushi.pl motywowały i inspirowały uczestników EastBiz do zakładania i rozwijania własnych startupów.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Organizatorzy: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, EastCamp Białystok oraz Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Białegostoku, Rektor Politechniki Białostockiej.

Patronat merytoryczny: Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Partner Główny: Poczta Polska S.A.

Partnerzy: eEngine.pl, iQ Conference, PlusBus, Kawiarnia Fama, Koszulkowo, GAIA, Paybynet, DrTusz.pl

Patronaty medialne: Białystokonline, Polskie Radio Białystok, Dziennik Internautów, Gazeta.pl, Nowy Marketing, PlatonTV, MENSIS.PL, Web.gov.pl, Podlaski Manager.